Letölthető az Év fája 2024 logo

Az alábbi képre kattintva szabadon letölhető és honlap tartalmak szerkesztéséhez, híranyagok illusztrálásához, nyomtatott anyagok szerkesztéséhez szabadon felhasználható, az Év fája 2024 hivatalos logojának nagy méretezésű jpg. képformátuma.

Alkalmazása esetén a kép forrását - Országos Erdészeti Egyesület -  kérjük minden esetben feltüntetni!

vissza a hírekhez
Szavazzon az ÉV FÁJA 2025-re!

Kérjük a nem vagyok robot pipát kattintsa le először és csak utána szavazzon!

Kecskefűz (Salix caprea)

Fatermetű egyedei ritkaságszámba mennek, mivel évszázadokon keresztül gyomfának tekintették. Egyetlen fűzfajunk, amely többletvíz nélkül él, az Alföldön kimondottan ritka. A húsvéti barkát részben ez a faj szolgáltatja. A füzekhez igen sok olyan rovarfaj kötődik, ami nem él meg más növényeken, ezért nagyon fontos szerepe van az életközösségekben.

 

Korai juhar (Acer platanoides)

A hegy- és dombvidékek üde erdeinek elegyfája, lombfakadás előtti, korai virágzása árulja el jelenlétét. Alföldi területeinken szívesen költözik be az alsó lombszint nélküli természetszerű állományokba. Számos fajtáját alkalmazzák a kertészek.

 

Rezgő nyár (Populus tremula)

Hegy- és dombvidékeink jellemző pionír fafaja, fontos szerepe van az erodált, lepusztult talajok újra erdősülésében. A rezgő nevet onnan kapta, hogy a legkisebb szélmozgás hatására levelei lazán elkezdenek „rezegni”. Innen a szólás „reszket, mint a nyárfalevél”. Elegáns megjelenésével növeli erdeink esztétikai értékét, számos faj kötődik hozzá.

 

Már szavaztam, tovább az oldalra >>